عکس برخی از پروژه‌های نمای آجری زیبا و عکس انواع طرح آجر نما بیرون ساختمان که با آجر نسوز و آجر قزاقی برای نما بیرونی که توسط شرکت آجر ترنج تولید شده است. پس از دیدن تصاویر نمونه نما آجری ساختمان با آجر نما نسوز تولید شده در شرکت آجر ترنج انتخاب برای شما ساده تر خواهد شد، همچنین توضیحاتی در رابطه با نمای آجری زیبا در ادامه این مطلب ذکر شده است و با مطالعه این قسمت انتخاب بهترین آجر نما برای نمای ساختمان شما ساده تر خواهد شد.

نمای آجری

از قدیم تا کنون در کشور ما نمای آجری ساختمان طرفداران زیادی داشته است و همچنان این نوع نما بسیار محبوب می باشد. از قدیم نماهای آجری در میراث باستانی و تاریخی کشورمان به وفور مورد استفاده بوده است نماهایی همچون: گنبد سلطانیه، مسجد شیخ فضل الله، برج طغرل تهران و … از جمله بناهای معروف آجری در کشورمان می باشند.

مشاهده عکس بیشتر نماهای ساختمان ساده، شیک و ارزان با کلیک روی متن زیر:

نمای ساختمان ساده و شیک

نمای آجری چه رنگ هایی دارد؟

نما آجری رنگ های بسیار متنوعی دارد برای مثال رنگ های قرمز، قهوه ای، زرد، سفید، مشکی، طوسی و هر رنگ دلخواهی که مد نظرتان باشد را با آجر نما قابلیت اجرا دارد. رنگ آجر نما اکثرا طبیعی و حاصل پخت خاک مخصوص آجر در دمای مشخص می باشد.

کاربرد نما آجری در کجاست؟

آجر نما در تمامی نماهای دیوارهای ساختمان ها و آپارتمانها، سوله ها، هتل ها، دیوار باغ ها و ویلاها، سفره خانه های سنتی و حتی داخل مساجد، خانه ها، ادارات و … کاربرد دارند و هیچگونه محدودیتی در اجرای آن وجود ندارد.

نمای آجری یکی از بهترین انتخاب ها برای نمای ویلا می باشد، نمای آجری در عین سادگی، زیبایی منحصر به فردی برای ویلا و ساختمان ایجاد می کند. نمای آجری ساده برای ساختمان بهترین گزینه برای کسانی می باشد که دوستدار طبیعت و محیط زیست هستند.

مزایای استفاده از نمای آجری

  • تنوع بالای رنگ
  • تنوع بالا در چیدمان و الگوی آجرها
  • مقاومت بالای آجر نما
  • نما آجری باعث عایق شدن ساختمان در برابر سرما و گرما می شود.
  • مقاوم در برابر حرارت و آتش سوزی

هزینه اجرای نمای آجری

نصب آجر نما و اجرای نمای آجری به دو صورت نما خشک و یا ملات خور انجام میگیرد که بیشتر نوع ملات خور و یا چسبی آن مورد استفاده نصابان آجر نما می باشد. اجرای نمای آجری دارای فوت و فن های مخصوص به خود می باشد، بنابراین نصاب سنگ نما با نصاب آجر نما تفاوت هایی با یکدیگر دارند که هر کدام دارای تخصص مختص به خود می باشند. قیمت نمای آجری به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله: هزینه خرید آجر نما، هزینه حمل آجرها، هزینه ملات نصب و هزینه نماکار آجر نما نیز از هزینه های اجرا و پیاده سازی نمای آجری می باشد. هزینه اجرای نمای آجری برای نوع آجر، متراژ پروژه، نوع چیدمان، ارتفاع کار و شرایط آب و هوایی در شهرهای مختلف متفاوت می باشد. برای مثال در سال 1403 دستمزد اجرا نمای آجری از 250 هزار تومان شروع می شود که حداقل آن می باشد.

برای استعلام جزئیات دقیق و قیمت نمای آجری ساختمان با شماره تماس کارخانه آجر ترنج تماس بگیرید.

انواع نما آجری ساختمان

نما آجری دارای 2 نوع مدرن و سنتی می باشد و هم در داخل و هم در بیرون ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. برای ایجاد نمای آجری مدرن بهتر است از آجرهای نسوز نما که لبه های قائم و منظمی دارند استفاده کرد و برای ساخت نمای سنتی نیز اکثرا آجر قزاقی، آجر رستیک یا آجر سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نما آجری سنتی: در میان انواع و اقسام آجرهای نما، بهترین گزینه برای ایجاد یک نمای آجری قدیمی و سنتی، استفاده از آجر قزاقی می باشد. آجر قزاقی با توجه به فرایند تولید آن که به صورت دستی می باشد دارای ظاهری دستی و سنتی نیز می باشد، مواد اولیه آجر قزاقی سنتی از خاک رس می باشد. این آجر از زمان های خیلی قدیمی در بناها و سازه ها استفاده می شده است. امروزه نیز ساختمان سازها برای ایجاد نمای یک دیوار آجری با طرح قدیمی از آجر قزاقی استفاده می کنند.

آجر قزاقی دارای 3 نوع: پلاک، رستیک و رستیک خط دار در 3 رنگ زرد، گلبهی و قرمز می باشد. همچنین ابعاد این آجر متنوع می باشد و در 3 سایز پلاک نما، کامل و نیمه توسط کارخانه آجر ترنج تولید می گردد.

علاوه بر آجر قزاقی برای ایجاد نمای سنتی از آجرهای رستیک صنعتی نیز استفاده می شود. آجرهای رستیک آجر ترنج با دارا بودن بیش از 20 رنگ بیشترین تنوع رنگ و طرح را برای خلق یک نمای آجری سنتی دارا می باشند.

نما آجری مدرن: آجرهای نسوز طرح انگلیسی و طرح شاموتی، آجر نسوز سفید، مشکی و طوسی، آجرهای طرح چرم در رنگ های مختلف بهترین انتخاب برای ساختمان با نمای آجری مدرن می باشند. این آجرها با برترین کیفیت در ابعاد مختلف تولید و بسته بندی می شوند.

امروزه مردم ترکیب نمای آجر نسوز و سنگ نما را نیز نمایی مدرن میدانند، همچنین آجرهای طرح چوب نیز ترکیبی از نمای مدرن و نمای سنتی طرح چوب می باشد.

معایب نمای آجری

هرچند که به صورت کلی آجر نما از سنگ نما وزن پایین تری دارد اما در مجموع نمای آجری وزن بالایی دارد و برای برج هایی با ارتفاع بیش از 30 طبقه مناسب نیستند. آجر نما برای داخل استخر قابل نصب نیست و مناسب داخل حوض و استخر نیست.

یکی دیگر از معایب نمای آجری شوره زدن آن می باشد، شوره زدن در نماهای آجری بیشتر بخاطر استفاده از پودر بندکشی نامرغوب و یا آجر نمای دارای آهک می باشد. شرکت آجر ترنج با ضمانت 15 ساله آجر نما و نمای آجری بدون شوره و بدون تغییر رنگ را برای شما تضمین میکند.

سوال و جواب های متداول نمای آجری:

تفاوت نمای آجری مدرن با نمای سنتی در چیست؟

آجر از سالیان خیلی قبل یکی از مصالح پر طرفدار ساختمان سازی بوده است، در گذشته و قرن های قبل تنها یک نوع آجر برای ساخت نماهای آجری وجود داشت. آجرهایی که از گذشته برای نمای ساختمان استفاده می شدند به آجر سنتی با نمای قدیمی و سنتی معروف هستند که امروزه به آن آجر قزاقی می گویند. اما با گذشت زمان نه تنها آجر نما از بین مصالح ساختمانی حذف نشد بلکه به تنوع آن افزوده شد. امروزه آجرهای نما بیش از 200 طرح و رنگ دارند که در ابعاد مختلف برای اجرای نمای آجری ساختمان استفاده می شوند

انواع نما آجری برای ساختمان چند طبقه و ویلا کدام است؟

نمای آجری برای نماسازی ویلا و ساختمان های یک طبقه، دو طبقه، سه طبقه و چند طبقه دارای انواع مختلفی است. تفاوتی میان نما آجری ویلا و ساختمان های چند طبقه تجاری، اداری و مسکونی وجود ندارد و بیشتر انتخاب نوع آجر برای پیاده سازی و اجرای نمای آجری سلیقه ای می باشد.

قیمت و هزینه اجرا و نصب نمای آجری چقدر است؟

قیمت اجرای نمای آجری به موارد مختلفی بستگی دارد، برای مثال هزینه خرید انواع آجر نما متفاوت می باشد. قیمت های آجر نسوز، آجر رسی، آجر قزاقی و آجر دکوراتیو با یکدیگر متفاوت می باشند. هزینه اجرای نمای آجری نیز در سال 1403 از متر مربعی 250000 تومان شروع می شود که این هزینه علاوه بر هزینه خرید آجر و خرید مصالح نصب نمای آجری می باشد.